Správa CHKO Litovelské Pomoraví >> Aktuality >> Na Šargouně se bubnovalo v rytmu podzimní přírody

Na Šargouně se bubnovalo v rytmu podzimní přírody

Na Šargouně se bubnovalo v rytmu podzimní přírody

10.9.2019

Přírodovědný den v informačním střediku CHKO Litovelské Pomoraví minulou sobotu přilákal na stovku dětí a jejich rodičů.

Deštivou neděli 8. září si až stovka dětí a rodičů přišla zpříjemnit do Informačního střediska CHKO Litovelské Pomoraví Šargoun, kde nevládní organizace Viadua – spolek pro obnovu přírody a krajiny ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky, Správou CHKO Litovelské Pomoraví uspořádala přírodovědný den plný zábavy na téma poklady podzimní zahrady.

Bylo připraveno několik hravých stanovišť, kde se děti naučily poznávat bylinky, keře a stromy rostoucí v okolí Šargounu. Mohly si vyrobit bylinkový olej či přírodní repelent nebo si namíchat do vlastnoručně potištěného pytlíku bylinkový čaj. Pro zahřátí ochutnaly jablečný kompot připravený nad ohněm. Jedním z nejvyhledávanějších stanovišť byla ukázka drobných hlodavců odchycených do živolovných pastí v zahradě a v jejím okolí.  Nakonec se návštěvníci vydali po objevné stezce, která je seznámila s přírodou CHKO Litovelské Pomoraví a byla ukončena pokladem.

„Přírodovědný den zde pořádáme letos již podruhé.  Akce je určena převážně pro rodiny s dětmi a jejím cílem je představit hravou formou přírodu v okolí Šargounu. Přírodovědné dny můžeme pořádat díky finanční podpoře Olomouckého kraje“ podotkla Alice Háková z pořádajícího spolku Viadua.

Vyvrcholením programu byl koncert skupiny JUMPING DRUMS, na který navázaly velmi zdařilé bubenické dílničky pro děti.

„Jsem rád, že na přírodovědný den dorazilo tolik lidí. Je to příležitost jak veřejnost seznámit nejenom s přírodou Litovelského Pomoraví, ale i s ochranou přírody obecně,“ podotkl vedoucí CHKO Litovelské Pomoraví Jan Vrbický. „Podobných akcí, chceme na Šargouně pořádat více. Příští rok bude CHKO Litovelské Pomoraví slavit 30. let od svého založení, tak to chceme s širokou veřejností náležitě oslavit,“ poznamenal na závěr.

Autorka obou snímků: Alice Háková

Foto2

Správa CHKO Litovelské Pomoraví

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt